Ta strona używa ciasteczek (cookies). Są one niezbędne do jej prawidłowego działania. Dowiedz się więcej Rozumiem
Ankiety społecznie zaangażowane

Poznaj Stowarzyszenie „Krzyś”

Dodano: 16/11/2015

Opiekują się ponad 70 osobami z Dolnego Śląska – dziećmi i dorosłymi z Zespołem Downa, z porażeniem mózgowym i wielodzietnymi rodzinami dysfunkcyjnymi. Teraz możesz im w tym pomóc!

Stowarzyszenie „Krzyś” dołączyło do grona partnerów Ankiet Pro Bono. Organizuje warsztaty taneczne, zajęcie ruchowe, wyjazdy i pikniki w Kątach Wrocławskich. Prowadzi też świetlicę środowiskową. Wszystko po to, żeby zintegrować podopiecznych ze społecznością lokalną.  

Stowarzyszenie powstało, żeby opiekować się podopiecznymi z domów dziecka. Później zaczęło wspierać również Rodzinne Pogotowia Opiekuńcze oraz osoby w każdym wieku, z upośledzeniami umysłowymi i ruchowymi. Jednak co roku jego największym problemem są ograniczone finanse.

Członkami Krzysia są rodzice osób niepełnosprawnych i ludzie, którzy po prostu chcą pomagać. Największym wyzwaniem jest dla nich remont pomieszczeń, które wynajmują od maja tego roku, a z których część jest w bardzo złym stanie. Po doprowadzeniu ich do użytku chcą rozszerzyć działalność o nieodpłatne zajęcia terapeutyczne, rehabilitacyjne i logopedyczne.

Chcesz pomóc Stowarzyszeniu „Krzyś”? Wystarczy, że w Ankietach Pro Bono, po zalogowaniu do Twojego konta panelisty, dodasz je do wspieranych organizacji. A jeżeli nie masz jeszcze konta w naszym serwisie, kliknij tutaj.