Ta strona używa ciasteczek (cookies). Są one niezbędne do jej prawidłowego działania. Dowiedz się więcej Rozumiem
Ankiety społecznie zaangażowane

Pytania i odpowiedzi

O panelu
Co to jest panel badawczy AnkietyProBono.pl?

Panel badawczy to zbiorowość osób, które przystąpiły do internetowej bazy respondentów. Podczas rejestracji wyraziły one zgodę na udział w badaniach realizowanych przez internet. W zamian za uczestnictwo otrzymują wynagrodzenie.

Celem panelu AnkietyProBono.pl jest umożliwienie przekazywania jak największych środków na organizacje charytatywne. 

Czy rejestracja jest płatna?
Rejestracja jest całkowicie bezpłatna.
Nie mogę przypomnieć sobie hasła. Czy mogę je odzyskać?
Oczywiście, wystarczy żew oknie logowania klikniesz na tekst „Nie pamiętam hasła”. W drugim kroku wpisz swój e-mail, kliknij na przycisk „Przypomnij hasło” i sprawdź skrzynkę mailową.
Jak mogę uaktualnić dane osobowe?
Część danych możesz zmienić po zalogowaniu na swoje konto. W sprawie innych, np. imienia, skontaktuj się z administratorem.
W jaki sposób mogę uzyskać pomoc dotyczącą panelu?
Odpowiemy na wszystkie Twoje pytania. Wystarczy, że do nas napiszesz.
Czy w dowolnym momencie mogą zrezygnować z uczestnictwa w panelu?
Tak, uczestnictwo w panelu jest dobrowolne, możesz zrezygnować w dowolnym momencie. Wystarczy kilka klików.
Co to jest Pomaganie przez klikanie?

Są to akcje wspierające konkretne projekty dobroczynne, a które organizujemy wspólnie z naszymi partnerami. Po rejestracji będziemy Ci przesyłać mailowo zaproszenia do ankiet. Wystarczy, że tylko klikniesz w link podany w zaproszeniu, i już pomożesz potrzebującym. Za Twój klik przekażemy kilka groszy na wybraną akcję charytatywną. I chociaż wydawałoby się, że to nie dużo, z klików wszystkich użytkowników uzbieramy znaczące wsparcie. 

Bezpieczeństwo
Czy podawane przeze mnie dane są bezpieczne?
Chronimy Twoje dane bardzo skrupulatnie. Działamy zgodnie z Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 29 sierpnia 1997 (ujednolicony tekst: Dz. U. z 2002 r. Nr 101, poz. 926). Oznacza to, że dostęp do serwerów, Twoich danych i wypowiedzi jest ściśle kontrolowany i zabezpieczony. Wciąż poprawiamy bezpieczeństwo zarówno włamania fizycznego, jak i internetowego do baz danych poprzez stosowanie silnych zabezpieczeń. Co więcej, używamy technologii internetowych, które są stosunkowo rzadko używane (bardzo zaawansowane) i które są w mniejszym stopniu narażone na atak hakerski.
Co robicie z odpowiedziami, których udzielam w ankietach?

Odpowiedzi, których udzielają wszyscy użytkownicy są zbierane i analizowane przez firmę IMAS International, trafiają one w postaci zbiorczych danych oraz raportów do naszych klientów. Twoje opinie mają wpływ na działania wielu firm produkcyjnych i usługowych oraz sposób, w jaki kształtują one wizerunek.

Pamiętaj, że nigdy nie przekazujemy firmom Twoich danych osobowych, nie obawiaj się zidentyfikowania.

IMAS International (właściciel Ankiet Pro Bono) jest członkiem międzynarodowej organizacji zrzeszającej agencje badawcze ESOMAR oraz PTBRiO Polskiego Towarzystwa Badaczy Rynku i Opinii Społecznej. Działamy zgodnie z zasadami Międzynarodowego Kodeksu Badań Rynku i Opinii Publicznej ICC/ESOMAR (www.esomar.org) oraz stosownymi przepisami – międzynarodowymi i krajowymi.

O badaniach
Ile czasu trwa wypełnienie ankiety?
Badania trwają zazwyczaj od 3 do 30 minut. W każdym zaproszeniu podajemy szacowany czas potrzebny do wypełnienia ankiety. 
Jakich tematów dotyczą ankiety?

Bardzo różnych, tematy są uzależnione od naszych klientów. Sporo badań dotyczy Twoich opinii na temat produktów dostępnych w polskich sklepach, na przykład ubrań, komputerów, słodyczy itd. Pytamy się w nich o to, co Ci się w nich podoba, a co nie.

Często realizujemy badania na tematy społeczne i polityczne, wtedy pytamy o Twoje postawy i preferencje polityczne.

Dlaczego nie dostaję zaproszeń do badań?

Przyczyn może być kilka:

  • nie zakwalifikowałeś(łaś) się do grupy, do której wysyłamy zaproszenie
  • błędny rok urodzenia, np. zamiast 1990 podałeś(-aś) rok 1900 (nasze badania nie obejmują grup wiekowych powyżej 100 lat)
  • nie zakończyłeś(aś) ankiety rejestracyjnej
  • nasze zaproszenie do badania wpadło do Spam-u w Twojej skrzynce e-mail

Czy muszę brać udział w każdym badaniu, do którego otrzymam zaproszenie?
Zachęcamy do udziału w każdym badaniu, do którego wysyłamy zaproszenie. Jeżeli jednak któreś pominiesz, nie będzie to miało żadnych negatywnych konsekwencji.
Jak często wysyłane są zaproszenia do badań?

Bardzo różnie. Są okresy, kiedy badań jest sporo (na przykład wiosną lub jesienią) i możesz się wtedy spodziewać nawet kilkunastu zaproszeń w miesiącu.

Dużo zależy również od tego, jakich osób poszukują firmy zlecające nam badania. Czasem potrzebują tylko kobiet w wieku od 40 do 50 lat, a czasem osób posiadających określone marki samochodów. Wysyłamy wtedy zaproszenia do osób, które mogą spełniać warunki przystąpienia do badania, aby niepotrzebnie nie niepokoić pozostałych panelistów.

Nie posiadamy wszystkich Twoich danych, a wiele informacji, takich jak liczba dzieci czy miejsce zamieszkania, bardzo często się zmienia, dlatego bardzo prosimy wyrozumiałość, jeśli będziemy wysyłać więcej zaproszeń.

Gdzie mogę przekazać moje uwagi dotyczące prowadzonego badania?
Wszystkie Twoje uwagi są bardzo cenne - jeżeli uważasz, że do badania wkradł się błąd lub coś jest niejasne, napisz.
Czy po przerwaniu ankiety mogą do niej wrócić?

Jeśli nie zdążysz dokończyć badania, możesz je przerwać i wrócić do niego później. Po prostu skorzystaj jeszcze raz z tego samego linku, który wysłaliśmy w zaproszeniu.

Jednak niektóre badania będą dostępne tylko przez kilka dni, więc najlepiej dokończ je jeszcze tego samego dnia. Gdyby badanie zostało przez nas zamknięte, zobaczysz taką informację po kliknięciu na link zaproszenia.

Punkty/wynagrodzenia
Czy za każdą ankietę otrzymam punkty?

Punkty otrzymujesz za każdą prawidłowo wypełnioną ankietę badawczą – ich liczbę zawsze podajemy w zaproszeniu do badania. Jeżeli nie zakwalifikujesz się do badania - dowiesz się o tym już po pierwszych pytaniach, otrzymasz po prostu mniejszą liczbę punktów.

Nie przyznajemy punktów jedynie za ankietę rejestracyjną i rekrutującą do właściwej części badania.

Od czego zależy ilość punktów przyznanych za ankiety?

Liczba punktów, którą podajemy w zaproszeniach, jest uzależniona przede wszystkim od długości ankiety.

Jaki jest przelicznik punktów na złotówki?

Każde 10 punktów to 1 zł. 

Na co mogę wymienić punkty?
Punkty wymienisz na przelew na Twoje konto bankowe. Przy czym minimum 20% punktów przeznaczasz na pomoc organizacjom pozarządowym. Szczegóły nagradzania znajdziesz w Regulaminie.
Jak przekazać wpłatę na cel charytatywny?

Wystarczy, że zalogujesz się na Twoje konto panelisty i przejdziesz do zakładki „Twoje wsparcie”. Możesz tam wybrać organizacje, które chcesz wspierać. Dzięki temu podczas wypłaty środków będziesz je od razu widzieć. 

Jak mogę otrzymać wynagrodzenie?

Wystarczy, że na Twoim koncie panelisty uzbierasz równowartość punktową 30 zł (jest to 300 punktów). Zaloguj się do Twojego konta panelisty, zdefiniuj organizacje, którym chcesz pomóc z zakładce „Twoje wsparcie”, a następnie przejdź do zakładki „Punkty” i wypłać zgromadzone środki. 

Czy każdy użytkownik Ankiet Pro Bono przekazuje pieniądze na cele charytatywne?

Panel AnkietyProBono.pl powstał po to, żeby umożliwić pomaganie potrzebującym. Dlatego właśnie wszyscy użytkownicy na cele charytatywne przekazują co najmniej 20% wynagrodzenia za wypełnione ankiety. 


Czy mogę oddać wszystkie punkty potrzebującym?
Jak najbardziej, możesz to zrobić.
Czy stracę zarobione pieniądze, jeśli zapomnę zażądać ich wypłaty?
Nie. Twoje konto będzie zasilane nowymi punktami za udział w badaniach, a Ty osobiście zdecydujesz, kiedy chcesz je wymienić.
Obsługa komputera i wymagania techniczne
Jakie łącze internetowe jest wymagane?
Do korzystania z panelu wystarczy w zupełności łącze, które pozwala na bezproblemowe przeglądanie stron internetowych. Zalecane łącza to takie o minimalnej przepustowości 256 kb/s, a optymalne 1 Mb/s i więcej. W przypadku wolniejszych łącz korzystanie z Ankiet Pro Bono może stać się niekomfortowe (przepustowość łącza możesz sprawdzić w aktualnej umowie z dostawcą internetu).
Jakie wymagania techniczne powinien spełniać mój komputer, abym mógł/a brać udział w badaniach?
Żeby brać udział w badaniach wymagane jest jedynie połączenie z internetem oraz przeglądarka internetowa (aktualna wersja Internet Explorer, Opera, Firefox, Chrome, Safari lub inna).
W jakim stopniu muszę znać się na obsłudze komputera?
Bez obaw. Wystarczy, że umiesz korzystać z komputera w stopniu podstawowym. Niezbędna jest umiejętność obsługi przeglądarki internetowej i posiadanie konta e-mail. A wypełnianie ankiet polega na zaznaczaniu odpowiedzi, z którymi się zgadzasz i wpisywaniu swoich przemyśleń w standardowe okienka tekstowe. Jeśli pojawi się potrzeba odtworzenia filmu lub nagrania radiowego, to zawsze informujemy o tym w zaproszeniu do badania. Poza tym w ankiecie zawarte są szczegółowe instrukcje, jak zachować się w sytuacjach nietypowych.