Ta strona używa ciasteczek (cookies). Są one niezbędne do jej prawidłowego działania. Dowiedz się więcej Rozumiem
Ankiety społecznie zaangażowane

POLKA International Wrocław

KRS: 0000416188

POLKA International Wrocław jest organizacją pozarządową non-profit. Została założona w roku 2011, jako oddział Międzynarodowej Asocjacji Polskich Kobiet, której główna siedziba znajduje się w Malmö, w Szwecji.

Organizacja zrzesza aktywne i twórcze kobiety z bogatym doświadczeniem zawodowym, naukowym, społecznym i artystycznym. W obszarze wspólnych zainteresowań członkiń Stowarzyszenia są wartości humanistyczne, i powstające na ich podstawie inicjatywy, które prowadzą do podniesienia jakości życia w każdym wymiarze.

Polka International działa wśród kobiet w regionie, i ponad granicami, a szczególnie w środowiskach polonijnych. Aktywizuje grupy społeczne do uczenia się przez całe życie. Kształtuje postawy obywatelskie, podnosi poziom kultury języka ojczystego. Realizuje różne formy edukacji interkulturowej i promuje działalność twórczą kobiet. Tworzy możliwości współpracy kobiet w miastach partnerskich. Inicjuje wspólne projekty, prowadzi warsztaty edukacyjne, wymianę dobrych praktyk oraz umożliwia dzielenie się doświadczeniami i osiągnięciami zrzeszonych członkiń Międzynarodowej Asocjacji.

Tym, co wyróżnia nasze Stowarzyszenie, to czteroletnia, konsekwentna realizacja autorskiego programu Akademii Kultury i Języka Polskiego - Ponad Granicami. Od roku 2012 organizujemy kampanie społeczne – przeciw wulgaryzacji języka, spotkania autorskie i biesiady literackie – popularyzujące twórczość literacką członkiń, prowadzimy warsztaty językowe i laboratorium sztuki słowa, międzynarodowy konkurs „Mistrzyni Sztuki Słowa – Ponad Granicami” z udziałem przedstawicielek: Białorusi, Danii, Litwy, Szwecji i Ukrainy.

Od roku 2011 upowszechniamy wiedzę o tradycjach kulinarnych różnych krajów, organizując Biesiady Smaków Europy, efektem tych działań jest publikacja pt.„ Podróże kulinarne z Polką International” autorstwa naszej członkini.

Swoją Misję - Polka International realizuje we wszelkich możliwych obszarach i płaszczyznach, w dialogu z organizacjami pozarządowymi i instytucjami publicznymi oraz w międzynarodowej współpracy.