Ta strona używa ciasteczek (cookies). Są one niezbędne do jej prawidłowego działania. Dowiedz się więcej Rozumiem
Ankiety społecznie zaangażowane

FUNDACJA ZOBACZYĆ

KRS: 0000486196

Fundacja Zobaczyć została powołana w listopadzie 2013 roku. Miała odpowiadać na szerokie potrzeby osób niepełnosprawnych. Naszą główną misją jest pomoc osobom niepełnosprawnym, zarówno tym najmniejszym, jak i tym znacznie starszym, w osiągnięciu sukcesu. Wierzymy, że każdy człowiek niezależnie od stanu zdrowia i sprawności, ma prawo do samostanowienia i realizacji swych marzeń. Naszym zadaniem jest im w tym pomóc.

Według naszej oceny, nie możemy również mówić o wsparciu osób niepełnosprawnych, bez rozwoju edukacji i wspierania rozwoju społeczeństwa tolerancyjnego i kreatywnego. Tylko obywatele, którzy potrafią współodczuwać oraz są otwarci na nowe wyzwania, mogą zwalczać nierówności społeczne w sferze ekonomicznej i kulturowej. Wspieramy również przedsiębiorców w misji jaką jest tworzenie bezpiecznych i atrakcyjnych stanowisk pracy dla osób niepełnosprawnych. Bez nich i drzemiącej w nich odwagi i kreatywności, nie byłoby szans na lepsze jutro.

W marcu 2014 roku utworzyliśmy pierwsze miejsca pracy dla osób niepełnosprawnych. Od stycznia 2016 roku prowadzimy bezpłatne konsultacje i poradnictwo psychologiczne oraz doradztwo zawodowe. W marcu 2016 roku powstał nasz gabinet do konsultacji stacjonarnych i mini szkoleń. Przeprowadziliśmy już dwie edycje konkursu “Moc twórczości” skierowanego do dzieci i młodzieży. Przeszkoliliśmy też ponad 100 osób.