Ta strona używa ciasteczek (cookies). Są one niezbędne do jej prawidłowego działania. Dowiedz się więcej Rozumiem
Ankiety społecznie zaangażowane

Stowarzyszenie Głos Bohatera

KRS: 0000585465

„Głos Bohatera” jest cyklem wywiadów z żołnierzami, kombatantami oraz innymi zasłużonymi dla Polski, których wspomnienia chcemy utrwalić i prezentować szerzej publiczności. Celem naszego projektu jest również działalność edukacyjna w zakresie historii oraz kształtowanie postaw i wartości patriotycznych. Zbieramy informacje o bohaterach, którzy zasłużyli się w walce o wolną Polskę. Propagujemy postawy i wartości patriotyczne. Podejmujemy i wspieramy inicjatywy na rzecz pomocy kombatantom oraz współpracujemy z organizacjami o podobnych celach i zadaniach.

Dlaczego to robimy?
Mamy świadomość, że jesteśmy ostatnim pokoleniem, które może poznawać trudną historię naszego kraju nie tylko z książek ale także od jej naocznych świadków. Jako młodzi ludzie – zadajemy pytania i szukamy odpowiedzi. Nasi bohaterowie to ludzie, którzy w trudnych momentach naszej historii podjęli decyzję o walce w obronie naszej Ojczyzny i wyznawanych przez siebie ideałów.

Na co wydamy zebrane pieniądze?
Lwią część naszego budżetu pochłaniają podróże więc otrzymane wsparcie finansowe wykorzystamy przede wszystkim na zakup paliwa i biletów aby dojechać do naszych rozmówców. Zdarza się, że przemierzamy nawet 1000 km aby odwiedzić naszych bohaterów. Pozostałe koszty to oczywiście noclegi oraz inwestycje w sprzęt. Nie marnujemy powierzonych nam pieniędzy. Zainteresowani sponsoringiem całego odcinka otrzymują od nas kosztorys wraz z szczegółowymi informacjami dotyczącymi wyjazdu a po zrealizowanym nagraniu pełny wgląd w wydatki poniesione w trakcie wyjazdu. Zawsze staramy się wydać jak najmniej a zaoszczędzone w ten sposób pieniądze przeznaczyć na kolejne wyjazdy.